• TR
 • EN
 • Tübitak Proje Yarışması Ege Bölge Üçüncülüğü

   Ortaöğretime devam etmekte olan öğrencileri temel ve sosyal bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek,  çalışmalarını yönlendirmek ve bilimsel gelişmelerine katkıda bulunmak amacıyla TÜBİTAK-Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığınca Bilgisayar, Biyoloji, Temel Fizik, Uygulamalı Fizik, Kimya, Matematik, Coğrafya, Psikoloji, Sosyoloji ve Tarih dallarında Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması ‘nın bu yıl kırk dördüncüsü düzenlenmiştir. Bu yıl bu yarışmada Psikoloji alanı da ilk olarak açılmıştır. Ege Bölgesi’nden toplamda beş yüz altmış yedi projenin başvurduğu bu yarışmada yüz yirmi  proje sergilenmeye hak kazanmıştır.

     Özel Rota Fen ve Anadolu Lisesi olarak katıldığımız TÜBİTAK araştırma projesi yarışmasına uygulamalı fizik alanında iki  proje, kimya alanında bir proje ,biyoloji alanında bir  proje ve psikoloji alanında bir projemiz Tepe Kule Sergi salonunda sergilenmek için  davet edildi.

  Psikoloji alanında  9 Fen sınıfından Helin BİLGİÇ, Öykü AYAN ve Coğrafya Bölüm Başkanı Yıldız DURU  ‘’Çocuk Oyunlarına Dair Düşünceler ve Deneyimler’’ projesi  ile TÜBİTAK proje yarışmasına  başvuruldu. Başvuran  beş yüz altmış yedi projenin yirmi beşi psikoloji alanında olmuştur. Ege Bölge Sergisi’nde sergilenmeye hak kazanan dokuz psikoloji projesi arasında bizim projemiz de yer almıştır. Ege Bölge Sergisi’nde dört gün boyunca sergilenen , öğrencilerimiz tarafından gelen ziyaretçilere, TÜBİTAK görevlilerine neden ve yöntemleriyle anlatılan Psikoloji Projemiz dokuz proje arasında da Ege Bölge üçüncülüğü başarısını elde etmiştir. 

  Öğrencilerimizi ve Danışman öğretmenimizi başarılarından dolayı kutluyoruz.

   

  4 Nisan 2013

  Share this content