• TR
 • EN
 • Haftanın Dergisi

  Türkiye’nin ilk ve tek çocuk edebiyat dergisi olan YEDİDEN YETMİŞE dergisi içinde bulunan birçok öykü, masal, şiir, bulmaca ve deneme tarzı yazıları ile çocuklarımızın dergi kültürünü öğrenmesine ışık tutuyor ve okuma isteklerini artırıyor. Adından da anlaşılacağı gibi çocuk dergisi dense de bu güzel dergi herkese hitap ediyor. Ocak ayından itibaren her ay çıkacak olan dergiyi bulmak çok kolay.

  Derginin ana gövdesini edebiyat oluştururken, aralarda çocukların sıkılmamaları için çeşitli boyama, bilmece ya da soğuk espri kısımları yer alıyor. Dergi temel gayelerini "Çocuklara edebiyatçılarımızı tanıtmak, onları sıkmadan okumaya alıştırmak, ailelerin çocuklarıyla birlikte okumaktan keyif duyacakları nitelikli eserleri yayımlamak, masal okumak isteyen ailelere uygar masallar vermek, Otizm gibi, doğanın korunması gibi konularda farkındalık yaratmak" olarak açıklıyor.
  Haydar Ergülen’in edebiyat danışmanlığını, Barış İnce’nin yayın yönetmenliğini yürüttüğü dergide önceden çocuk eseri vermiş olan Ahmet Ümit, Can Dündar, Necati Tosuner, Canan Tan gibi isimler ve halen bu üretimin içerisinde olan İpek Ongun, Yalvaç Ural, Sevin Okyay, Refik Durbaş, Müge İplikçi, Tolga Gümüşay gibi yazarlarla 30’a yakın eser yayımlanıyor. Ahmet Büke, Meltem Gürle, Enver Aysever gibi yazarlar da ilk kez çocuk eserleri vererek dergiye katkıda bulunuyor. 
  Ayrıca 7’den70’e dergisi sizlerden gelen her fotoğrafa ve resme de değer veren, takiplerinizi önemseyen bir dergidir. Derginin herhangi bir sayısında kendi fotoğrafınızı ve eserlerinizi görmeniz de mümkün.
   

   

  13 Aralık 2016

  Share this content