• TR
 • EN
 • ADIM ADIM ORTA AVRUPA BALKAN

  ADIM ADIM ORTA AVRUPA BALKAN
  PRAG-VİYANA-BUDAPEŞTE-SOFYA-LJUBLJANA-ZAGREB-BELGRAD-ÜSKÜP
  30 Haziran-09 Temmuz 2014
  Seyahat Güzergâhımız,
  1. GÜN  /    İZMİR-ÇANAKKALE-EDİRNE-KAPIKULE   
  Akşam saat 19.00’da okulumuzun önünden, özel otobüsümüzle hareket ediyoruz. Ayvalık, Çanakkale üzerinden sabahın ilk saatlerinde Kapıkule sınır kapısında gümrük ve pasaport işlemlerinden sonra, Bulgaristan’a giriyoruz.
  2. GÜN  /     HASKÖY-PLODDİV-SOFYA   
  Öğlene doğru Sofya’ya ulaşıp, panoramik turumuzda öncelikle iç ve dış mimarisi ile çarpıcı özelliklere sahip olan ve Balkanların en büyük kilisesi olan Aleksandr Nevski Katedrali’ni görüyoruz. Daha sonra, Milli Kütüphane’nin ve Sofya Üniversitesi’nin görülmesi, Mimari özellikleri ile ilgi çeken Merkez Bankası’nın binasının yanından geçerek, neo klasik stilde inşa edilmiş olan Milli Bulgar Tiyatrosu’nda resim molası veriyoruz. Günümüzde Arkeoloji Müzesi olarak kullanılan Ulu Camii’yi görüp, daha sonra Meclis Binası’nın yanından yürüyerek şehrin simgesi Sofya Heykeli’ne bakış ve Aya Nedelya Kilisesi’nin görülmesi. Banyabaşı Camii(Seyfullah Efendi Camii) ziyareti. Turumuzun sonunda alış veriş için serbest zaman veriyoruz. Öğleden sonra buluşup,  otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Sofya’da otelimizde.
  3. GÜN  /   ÜSKÜP-BELGRAD-BUDAPEŞTE  
  Sabah alacağımız erken kahvaltının ardından, Sırbistan’a hareket ediyoruz. Niş, Belgrad üzerinden yolumuza devam edip, Macaristan’a giriyoruz. Akşam geç saatlerde Budapeşte’ye ulaşıp, otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Budapeşte’deki otelimizde.
  4. GÜN  /     BUDAPESTE-VİYANA-PRAG   
  Sabah kahvaltısından sonra, Şehir turumuzu yapıyoruz; ‘Hosek Ter’ yani Kahramanlar Meydanı, Budapeşte’nin en geniş ve lüks caddelerinden biri olan Andrassy Caddesi'nden geçerken, Viyana’daki opera binası örnek alınarak yapılan Opera Binası’nı, Aziz İstvan Katedrali'ni, Parlamento Binası'nı görüyoruz. Tuna Nehri üzerinden "Peşte" Yakası'ndan "Buda" Yakası'na Zincirli Köprü’ den geçerek önce Gül Baba Türbesi'ni, ardından St. Gallert Tepesi ve Budin(Buda) Kalesi’ni görüyoruz. Daha sonra, Avusturya’nın başkenti Viyana’ya hareket ediyoruz. Öğleden sonra ulaşıp;  panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Bu turumuzda sizlere şehrin tarihi ve turistik yerlerini gezdireceğiz; Ring üzerinde Opera, Sanat Tarihi Müzesi, Parlamento, Belediye Binası, Üniversite ve Hofburg Sarayı'nı, Ratshause, Karls Kirche’yi göreceğiz. Tuna Nehri’ni görüp, Turumuzun sonunda Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’a hareket. Zevkli bir yolculuğun ardından ulaşıp otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Prag’da festival otelinde.
  5. GÜN  /     PRAG   
  Sabah kahvaltının ardından, Prag turunda Tarihi sokakları, ortaçağdan kalma görkemli yapıları ile şehir turunda görülecek yerler arasında; Loreta Kilisesi ve Cerninsky Sarayı, Hradcany(Eski Saray Bölgesi), St. Vitus Katedrali, Charles Köprüsü, Vaclav Meydanı, Ulusal Müze, Eski Şehir Meydanı ve Astronomik Saat, Tyn Kilisesi ve Barut Kapısı bulunmaktadır. Konaklama Prag’da Festival otelinde.
  6. GÜN  /     PRAG   
  Sabah kahvaltının ardından, tam gün festival için serbest zaman. Konaklama Prag’da Festival otelinde. Akşam, isteğe bağlı, yüzyıllarca ressam, şair ve müzisyenler için ilham kaynağı olmuş ünlü Vltava Nehri üzerinde yemekli tekne turu. Bu gezi sırasında, şehrin pek çok tarihi yapısının eşsiz gece manzaralarını görebilirsiniz.
   7. GÜN  /   PRAG-LJUBLJANA-ZAGREB   
  Sabah kahvaltımızın ardından, Ljubljana’ya hareket. Akşamüzeri ulaşıp,  Ljubljana’da panoramik turumuzu yapıyoruz. Daha sonra, Zagreb’e geçiyoruz. 2 saatlik yolculuğun ardından akşam saatlerinde Zagreb’e ulaşıp, otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Zagreb’de otelimizde.
  8. GÜN  /  ZAGREB-BELGRAD  
  Sabah kahvaltısından sonra, şehir turunda; Ban Jelacic Meydanı, Zagreb Katedrali, Kamenita Vrata (Taş Kapı), Zrinjevac Parkı, Lotrsak Kulesi ve Parlamento Binası’nı panoramik olarak görüyoruz. Turumuzun sonunda, Belgrad’a hareket. Öğleden sonra ulaşıp, Kale Meydanı, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi,  Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Alış veriş ve gezi için burada serbest zaman alıyoruz. Akşam geç saatlerde Makedonya’ya hareket ediyoruz.  Geceleme Otobüsümüzde. 
  9. GÜN  /   NİŞ-ÜSKÜP–SELANİK  
  Sabah erken saatlerde, Üsküp’teyiz. Taş Köprü, Makedonya Meydanı, Üsküp Kalesi, Kapan ve Sulu Hanları, Alaca Camii, İsa Bey Camii, Mustafa Paşa Camii, Çifte Hamam ve Davut Paşa Hamamları, Rahibe Teresa Anıtı görülecek yerler arasındadır. Turumuzun bitimi ile birlikte,  Selanik‘e hareket ediyoruz. Öğleden sonra ulaşıp, Atatürk’ün Evi’ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra, panoramik şehir turunda görülecek yerler; Osmanlı Hükümet Konağı, Aristoteoles Üniversite Kampüsü, Fuar alanı, Rotonda, Zafer Takı, Beyaz Kule, Bedesten, Hamza Bey Camii, Aristoteles  Meydanı. Konaklama Selanik’te otelimizde. Akşam isteğe bağlı YUNAN TAVERNASI eğlencesi. ( Sadece yetişkinlere yöneliktir. )
  10. GÜN  / SELANİK-KAVALA-İPSALA-ÇANAKKALE-İZMİR  
  Otelde alacağımız kahvaltının ardından, Kavala‘ ya hareket ediyoruz. Su kemerleri, Liman, 19 yy Neo Klasik yapıları, İbrahim Paşa Camii, İmarethane, Kavalalı Mehmet Ali Paşa Evi ve Heykeli gezileri sonunda, kurabiye alış verişi için moladan sonra İpsala Sınır Kapısına geçiyoruz. Freeshop alışverişi için serbest zaman ve gümrük işlemlerinin ardından Keşan, Çanakkale üzerinden İzmir’e ulaşıyoruz. Başka bir organizasyon da buluşmak üzere ayrılıyoruz.
   
  Festival Programında Ücrete Dahil Olan Hizmetler
  Ø Otobüs ile ulaşım,
  Ø Belirtilen tüm turlar,
  Ø 3-4 yıldızlı otellerde konaklama ve sabah kahvaltısı,
  Ø Festival oteli konaklama, sabah kahvaltısı, öğlen ve akşam yemekleri,
  Ø Seyahat sigortası, gümrük vergileri, şehir giriş ücretleri,
  Ø Otobüs ikramları,
  Ø Türkçe rehberlik hizmetleri,
  Festival Programında Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
  Ø Ücretin içerisinde programında belirtilen kahvaltı ve öğünler dışındaki yiyecekler herkesin kendine aittir,
  Ø Kişisel harcamalar, müze giriş ücretleri, gece eğlenceleri,
  Ø Öğrencilerimize ( Yeşil Pasaportu olmayan) görev pasaportu (Gri Pasaport) çıkartılacaktır. Pasaport gri, yeşil ve kırmızı defter ücreti,
  Ø Öğrenci dışındaki normal pasaportlu olan katılımcıların vize ücreti (110 Euro)
  Ø 65 yaş ve üzeri sigorta prim farkı 15 Euro,
  Ø Yurt dışı çıkış harcı bedeli 15 TL,
   
  Tüm bu giderler için kişi başı 750 Euro’dur. Ödeme şekli 4 taksit olacaktır.
  7 Şubat 2014                              150 Euro
  15 Mart 2014              200 Euro
  15 Nisan 2014             200 Euro
  15 Mayıs 2014           200 Euro
   
  Bu şartlarda bizimle beraber olmak isteyen öğrenci ve öğrenci yakınlarının ekte sunulan dilekçeyi doldurup 20 Ocak 2014 Pazartesi gününe kadar 6,7,8 sınıflar için Rehber Öğretmenimiz Özlem Demir’e, lise sınıfları için Rehber Öğretmenimiz Serap Turan’a katılıp katılmayacaklarını belirterek teslim etmeleri gerekmektedir.
   

   

   

   

  16 Ocak 2014

  Share this content