• TR
 • EN
 • Adım Adım Avrupa...

  Sayın Velimiz,

  Okulumuz öğrencileri bu sene Makedonya’nın Ohrid kentinde düzenlenen INTERNATIONAL FOLKLORE FESTIVAL "ST. NAUM OF OHRID" organizasyonuna davet edilmiştir. Bu festivalde okulumuzu ve ülkemizi temsil edecek halk oyunları ekibimizi okul öğrencilerimiz oluşturacaktır.

  Kültürümüzün yayılıp yaşatılması, yeni yerler görerek öğrencilerimizin bilgi ve becerilerinin arttırılması, öğrencilerimizin dil eğitimlerinin pratikleşmesi, yeni dostlar edinerek dünya barışına katkıda bulunulması amacıyla öğrencilerimizin yer almasını arzuladığımız söz konusu festivale okulumuz katılacaktır.

  Programını sunduğumuz festivale öğrencilerle beraber yakınları da katılabilirler.

  Bu festival programının başında 2012 yılında İngiltere Llangollen’de yapılan Uluslararası Halk Oyunları Yarışmasında Dünya Birincisi olan, 2013 yılında İspanya’nın Lloret De Mar kentindeki İnternational Folklore İn Festival de ve 2014 yılında ÇEK Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’ta düzenlenen  XIV. İnternationel Folklore Festival’inde ülkemizi ve okulumuzu temsil eden ekibimizin başında bulunan Anadolu ve Fen Lisesi Müdür Yardımcısı Müge Karasu bulunacaktır.

  Bu programda ekibimizi Ege Üniversitesi Türk Müziği Konservatuarı Halk Oyunları Bölümünden mezun, 19 yıllık tecrübesi olan ve Türk Halk Oyunları Federasyonu Hakemi, uzman eğitimci Şahika Acar öğretmenimiz hazırlayacaktır.

  Programını ve şartlarını sunduğumuz festivalimize katılımlarınızı bekler, başarılı çalışmalar dileriz.

  Festival Programı ve Şartları

   

  18 Aralık 2014

  Share this content