• TR
 • EN
 • 2. Okul Öncesi Öğretmen Semineri

  Rota Eğitim Kurumları tarafından bu yıl ikincisini düzenlediğimiz II. Okul Öncesi Öğretmen Semineri Prof. Dr. Haluk YAVUZER ve Dr. Banu ÖZEVİN'in katılımlarıyla 28 Mart 2015 Cumartesi 09:00 - 15:30 saatleri arasında okulumuzun konferans salolununda gerçekleştirilecektir. Özel ve Resmi Kurumlarda çalışan tüm okul öncesi öğretmenlerimiz seminerimize davetlidir. (Kayıt için 02322202626 nolu telefona kayıt yaptırınız.)

  PROF. DR. HALUK YAVUZER “ÇOCUĞU TANIMAK VE ANLAMAK”

   

  DR. BANU ÖZEVİN “DÖNÜŞÜM-ORFF- SCHULWERK YAKLAŞIMI İLE HİKAYEDEN MÜZİĞE VE DANSA”

   

   

  Haluk YAVUZER Kimdir?


  Haluk Yavuzer İstanbul Ticaret Üniversitesi Psikoloji Bölüm Başkanı profesör. 1961 1965 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Pedagoji Bölümünde okumuş mezun olmuş aynı bölümde doktorasını 1971 yılında vermiştir. Doktora eğitiminden sonra Londra Üniversitesinde Çocuk Psikolojisi ve Eğitimi ile Çocuk Suçluluğu konusunda incelemeler yapmıştır. Yavuzer 1989 yılından itibaren faaliyete geçen ve eğitimini amaçlayan Okullarının kurucusudur. Yavuzer fakültesini temsilen 2 dönem İstanbul Üniversitesi Senatosu üyeliği 6 yıl da Fakülte Yönetim Kurulu üyeliği yapmıştır. Ayrıca Avrupa Birliği sponsorluğunda 0-6 yaş Evde Çocuk Bakım ve Eğitim Elemanı Yetiştirme Projesinin eğitim koordinatörlüğü Tübitak Eğitim ve İletişim Projeleri Değerlendirme Komisyonu üyeliği gibi görevleri de üstlenmiştir. 

   

   

  Banu ÖZEVİN Kimdir?

   

  İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü ve Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Anabilim Dalı’nda Lisans eğitimlerini tamamladı. Yüksek Lisansını Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Müzik Bilimleri Bölümünde ve doktorasını Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Müzik Öğretmenliği Programı’nda yaptı. 1997 yılında tanıştığı Orff-Schulwerk eğitimlerine yurt içi ve yurt dışındaki seminer ve kurslara katılarak devam etti. 2004 yılında Avusturya, Salzburg’daki Mozarteum Üniversitesi Orff Enstitüsü’nde misafir öğrenci olarak derslere katıldı. 3 senelik bir programı bitirerek 2011 yılında Orff-Schulwerk Eğitmen Eğitimcisi sertifikası aldı. Halen Orff Merkezi Türkiye’nin eğitmenlerinden biridir. 2013 yılında Amerika, The San Francisco School’da 4 aylık Orff Staj programını bitirdi. Halen Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Anabilim Dalı’nda Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır. Aynı zamanda 3-10 yaş arasındaki çocuklarla ve yetişkinlerle Orff-Schulwerk ve Yaratıcı Dans çalışmaları yapmaktadır.

   
   

  20 Mart 2015

  Share this content