• TR
 • EN
 • Serkan GÖZDER
  Kampüs Müdürü
  serkan.gozder@rotakoleji.com

  Tarih bölümünden mezun olduktan sonra eğitim sektörüne dershanecilikle başladı. İstanbul, İzmir ve Denizli'de çeşitli dershane ve özel okulda on üç yıla yakın eğitim yöneticiliğinden sonra 2011 yazından itibaren hep hayallerini kurduğu (hem fiziki, hem de işleyiş olarak) Rota Anadolu ve Fen Lisesi Müdürü olarak göreve başladı.

  Eğitim dünyasına girer girmez bazı şeylerin değişmesi gerektiğine inandı ve klasik öğretmen / yönetici çizgisinin dışına çıkmak için ilgi alanı olan kişisel gelişim eğitimlerine başladı.

  Üstün DÖKMEN’in “Eğitimcinin Eğitimi” adlı eğitimi bitirdi.

  Meslek hayatında oldukça önemli bir yere sahip olan “Stres Yönetimi” eğitimini tamamladı.

  Eğitim kurumlarının değişmesine olan inancını “Toplam Kalite Yönetimi” eğitimini International Management Institute’de pekiştirdi.

  Çalıştığı kurumlardaki pozisyon gereği “İnsan Kaynakları Eğitimi”ni International Management Institute’de tamamladı.

  Elginkan Eğitim Vakfı’ndan “Proje Yönetimi” eğitimini aldı.

  Meslek yaşantısında oldukça önemli aşamalar kaydetmesine çok büyük yardımı olan Ege Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen “Aile ve Öğrenci Koçluğu” eğitimini tamamladı.

  Her öğrencinin bir koçu olmalıdır fikrinden yola çıkarak Türkiye’nin ilk koçluk eğitmenlerinden biri olan sevgili Yasemin SUNGUR’dan “Temel Koçluk Eğitimi”ni aldı.

  Öğrenci üzerinde daha etkin daha yararlı etkiler bırakabilmek için Psikolog Gülgün SHARAFAT’tan yaklaşık 20 hafta süren “Pozitif Psikoloji Eğitimi” aldı.

  Prof.Dr. Nurselen TOYGAR’ın “Duygusal Zeka” eğitimini bitirdi.

  İletişim kelimesinin büyüsünü anlayıp KİGEP’den “Empati ve İnsan İletişimi Eğitimi”ni aldı.

  Öğrenciler için çok büyük önem taşıyan “SWOT Analizi ile Kişisel Gelişim ve Geleceğe Yön Verme” eğitimini KİGEP’te tamamladı.

  Eğitimde fark yaratıp değişik çözüm yolları bulmak amacıyla Avrupa ve Ortadoğu Hipnoz Enstitüsü tarafından organize edilen “Eğitimde Hipnoz ve EFT” adlı eğitimini tamamladı.

  “Eğitimde Hipnoz” projesinin başlangıcı olan “Self Hipnoz ve Geliştirici Öğretmen Eğitimi"ni İzmir Klinik ve Uygulamalı Hipnoz Derneği Eski Başkanı Op.Dr.Cüneyt TUĞRUL’dan aldı.

  Bir öğretmen için çok gerekli olan “Yaratıcı Drama” eğitimini sevgili Alper BAYRAKTAR’dan aldı.

  Ayrıca “Hızlı Okuma Eğitmeni",

  "NLP Master Practitioner ve Master Practitioner Eğitimi"ni tamamladı.

  İki defa TÜBİTAK Ortaöğretim Kurumları Arası Proje Yarışmasında Sosyoloji ve Tarih alanında bölge sergisine davet edildi.

  Bunun dışında 3 web sitesinde, 1 dergide ve 1 gazetede düzenli olarak yazmaya devam etmektedir.

  Her yıl üniversite sınavları sonrasında binlerce öğrenciye tercih hizmeti verdi. Bu birikimimi televizyon kanallarına da taşıdı ve İzmir’in yerel kanallarında tercih programları yaptı.

  Şu anda eğitimciliği-yöneticiliğinin yanında kurumlara motivasyon, iletişim, başarı ve motivasyon üzerine seminerler vermektedir. Ayrıca bireysel öğrenci koçluğu çalışmaları hızla devam etmektedir.