• TR
  • EN
  • Düş Günlüğü

    7. DÜŞ GÜNLÜĞÜ MASAL, ÖYKÜ, ŞİİR YARIŞMASI” ödülleri sahiplerini buldu.

    Özel Rota Eğitim Kurumlarının sekizinci yılında, yedincisini Türkiye genelinde düzenlediğimiz ve yazmaya gönül vermiş gençlerin bizleri cesaretlendirdiği “Düş Günlüğü Masal, Öykü, Şiir Yarışması” ödülleri 22 Mart Cuma günü, anlamlı bir törenle sahiplerini buldu.

    Rota Eğitim Kurumları Türkçe-Türk Dili ve Edebiyatı bölümünün üzerinde büyük bir itinayla çalıştığı “Düş Günlüğü Masal, Öykü, Şiir Yarışması”na oldukça güzel bir katılım sağlandı. 39 farklı ilden gönderilen 661 eser değerlendirilmeye alındı. Masal dalında 198 dosya, öykü dalında 187 dosya ve şiir dalında 276 dosya değerlendirildi. Türkçe-Edebiyat bölümü öğretmenlerinin ön elemeleri sonrasında değerli yazar ve şairlerden oluşan seçici kurul son değerlendirmeyi tamamladı. Seçici kurulumuzda bulunan değerli yazarlarımız:

    Masal Seçici Kurulu; Mavisel YENER, Eşref KARADAĞ, Özlem KILINÇARSLAN SÖZBİLİR.

    Öykü Seçici Kurulu; Vicdan EFE, Ferda İZBUDAK AKINCI, Hanzade SERVİ.

    Şiir Seçici Kurulu; Yunus Bekir YURDAKUL, Muzaffer KALE’ye ve katılım gösteren tüm öğrencilere teşekkür ederiz.

    DÜŞ GÜNLÜĞÜ YARIŞMASI SONUÇ LİSTESİ-2019
    Katıldığı Dal Derecesi Rumuz Öğrencinin Adı-Soyadı Eserinin Adı Okul Adı
    5 ve 6.Sınıflar Masal Birincilik KEMANCI MEHMET IŞILDAK SİHİRLİ KEMAN ALPASLAN ALİ CAN BİLİM VE SANAT MERKEZİ-BURDUR
    5 ve 6. Sınıflar Masal İkincilik PEMBE KUŞLAR SAHRA BADE KABADAŞ RÜYA AĞACININ PEMBE KUŞLARI ÖZEL FENERBAHÇE SPOR KULUBÜ ORTAOKULU-İSTANBUL
    5 ve 6. Sınıflar Masal Üçüncülük BAKİ EGE GÜÇ DİLEK AĞACI ÖZEL İZMİR ŞEHİR ORTAOKULU-İZMİR
    5 ve 6. Sınıflar Masal Özendirme DÜŞ GEZGİNİ EYLÜL BUSE YAŞAR KEDİLER OTELİ ÖZEL İZMİR OĞUZHAN ÖZKAYA ORTAOKULU-İZMİR
    5 ve 6. Sınıflar Masal Özendirme LADEN NAZ DENİZ OKAL RENKLER DİYARI ÖZEL İZMİR DOKUZ EYLÜL KOLEJİ-İZMİR
    5 ve 6. Sınıflar Masal Özendirme GÜNEŞ HALİL EGE ACAR İKİ ARKADAŞ ŞEHİT NEFİZE ÇETİN ÖZSOY BİLİM VE SANAT MERKEZİ-EDİRNE
    7 ve 8.Sınıflar Masal Birincilik NEPTÜN FEHİME ÖZGÜ BİLGEN GÜN VE GECENİN ÖYKÜSÜ ÖZEL MEKTEBİM ORTAOKULU-KIRKLARELİ
    7 ve 8. Sınıflar Masal İkincilik YAĞMURLU DENİZ ESMA YAĞMUR BİLGİ AŞK NEDİR Kİ ŞEHİT SAMET ÇAKIR ORTAOKULU-İZMİR
    7 ve 8. Sınıflar Masal Üçüncülük AKAN YILDIZ IRMAK DERTSİZ YILDIZLARI SAYMAK ŞEHİT SAMET ÇAKIR ORTAOKULU-İZMİR
    7 ve 8. Sınıflar Masal Özendirme SİMURG BERENSU GÖÇMEZ HAYAL İLE GERÇEK DİDİM YÖNDER KOLEJİ-AYDIN
    7 ve 8. Sınıflar Masal Özendirme MİMİ ÜMMÜHAN YILDIZ MİMİ KAVAKLI ORTAOKULU-İSTANBUL
    7 ve 8. Sınıflar Masal Seçici Kurul Özel Ödülü ŞİMŞEK EMRE KAVALCI MAVİ-YEŞİL KRALLIK ÖZEL BORNOVA ORTAOKULU-İZMİR
    Öykü Birincilik YEŞER ASYA ÖZÇELİK DÖNME DOLAP KARŞIYAKA ATAKENT ANADOLU LİSESİ-İZMİR
    Öykü İkincilik HAYALPEREST CEMANUR AÇIKGÖZ HASIR SEPET TOFAŞ FEN LİSESİ-BURSA
    Öykü Üçüncülük ŞAHİN EMRE ŞAHİN ATAK BEYAZ SAYFA ÖZEL EGE LİSESİ-İZMİR
    Öykü Özendirme CURLY NOODLE SUZAN USLU BURUŞUK KAĞIT ÇÖPLERİ IŞIKKENT EĞİTİM KAMPÜSÜ ANADOLU LİSESİ-İZMİR
    Öykü Özendirme TEİRESİAS UMUT CAN ŞAVUR OYUN CEVAT AYHAN FEN LİSESİ-SAKARYA
    Öykü Özendirme AYRIKSI İDİL ÇINAR İNDİE POP İZMİR GELİŞİM KOLEJİ-İZMİR
    Öykü Seçici Kurul Özel Ödülü AŞKIN SESİ DURSUN BERK YEŞİL BEYAZ GÜVERCİN BOYABAT TÜRK TELEKOM FEN LİSESİ-SİNOP
    Şiir Birincilik KELİMELERİN SİHİRBAZI TUĞBA KARAASLAN GALAKSİ KİPA 10.YIL ANADOLU LİSESİ-İZMİR
    Şiir İkincilik MAVİ SENANUR TUÇ BARIŞTAN ÖTE/YE VEHBİ KOÇ VAKFI KOÇ ÖZEL LİSESİ-İSTANBUL
    Şiir Üçüncülük EGELİ BÜŞRA NELİK MÜZEYYEN TORBALI 7 EYLÜL ANADOLU LİSESİ-İZMİR
    Şiir Özendirme NURCAN ESMANUR MERCAN DOĞMAK LAZIM UMUTLARDAN GÜLŞEN BATAR ANADOLU LİSESİ-GAZİANTEP
    Şiir Özendirme GÜNDÜZ RÜYASI MUSTAFA EREN ŞİRİN TAŞAN ISSIZLIK GÖL ANADOLU LİSESİ-KASTAMONU
    Şiir Seçici Kurul Özel Ödülü BULUT TUANA GÜLER SEVDANIN ADIDIR YAKAMOZ İZMİR ÖZEL TEVFİK FİKRET LİSESİ-İZMİR

    25 Mart 2019

    Bu İçeriği Paylaş